4.4 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůRady a NávodyStolní lampa, ale i jiné osvětlení v interiéru si zaslouží pravidelnou péči

Stolní lampa, ale i jiné osvětlení v interiéru si zaslouží pravidelnou péči

Nyní si položte ruku na srdce – když přijde čas na úklid domácnosti, vrhnete se ze všeho nejdříve na podlahy, následují vitríny a skříně, ze kterých utřete prach, ale myslíte také například na osvětlení, jako je stolní lampa? Nebo podlahová? Lustr? I takové osvětlení si zaslouží péči. Prozradíme vám pár rad, díky kterým pohodlně vyčistíte světla, aniž byste je poškodili.

Skleněné osvětlení

Skleněné materiály jsou pro údržbu vůbec nejlepší. Na druhou stranu je potřeba značné opatrnosti, abyste stínítko na lampě nerozbili. V případě, že je to možné, sundejte skleněné stínítko a umyjte ho ve vaně, dřezu či kýblu. Ideální bude, když zvolíte mycí prostředek na skla, abyste na nich neměli šmouhy či sklo nebylo matné. Následně pomocí savého hadříku stínítko utřete.

Plastové a LED světla

Například LED panely, plastové kryty a další, se čistí podobně jako výše zmíněné. Velkou výhodou je, že je stačí umýt jemným prostředkem, klidně i na nádobí a následně utřít jemným hadříkem. Pokud plastové stínítko není nikterak zaprášené, vezměte si pouze jemnou prachovku a ze světla prach setřete. Při důkladnějším čištění nezapomínejte lampičku odpojit od elektriky a následně sejmout difuzor. Očistěte tělo lampičky a kryt a nechte řádně vyschnout, než lampičku umístíte zpět do zásuvky.

Textilní osvětlení

Lampičky na stole, ale i podlahové lampy velmi často plní úkol nejen světelný, ale také designový. U těchto druhů svítidel bude nejlepší pravidelná údržba, což znamená, že byste je měli při každém vysávání, nebo alespoň jednou týdně zbavit prachu pomocí vysavače. Na hadici vysavače umístěte nástavec a snižte výkon. Pokud je stínítko příliš zaprášené, použijte lepící váleček na odstranění chlupů z oděvu. Ideální jistě bude, když budete jakékoli osvětlení pravidelně udržovat bez prachu. Nezapomínejte, že při čištění jakéhokoli osvětlení, byste jej měli mít vypojené ze zásuvky.    

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články