4.4 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůRady a NávodyLze refinancováním získat peníze navíc?

Lze refinancováním získat peníze navíc?

Půjčka. Mnohým pomohla ke splnění snu o vlastním podnikání či ideálním bydlení, jiným pomohla v životně těžkých situacích. Věděli jste, že díky úvěru můžete získat i peníze navíc? Řešením je refinancování.

Co je refinancování?

Refinancování půjčky znamená, že ji převedete k jinému poskytovateli. Ten váš úvěr u předchozí společnosti splatí a u sebe vám zařídí nový stejné výše. Říkáte si, proč bychom to dělali? Jaké to má výhody?

Tímto obchodem nepřibude vašemu novému poskytovateli pouze nový klient. Jedná se většinou o akt, který je výhodný pro obě strany. Vy jako dlužník dostanete lepší podmínky, než které jste měli u starého úvěru. Získáte tedy nižší úrok, menší poplatky, anebo dokonce bonusy jako je například odpuštění poslední splátky. V celkovém součtu tak na úvěru ušetříte spoustu peněz.

Co když chci převést více půjček?

Refinancovat také můžete více svých půjček a spojit je do jedné – s jedním úrokem, jedním poplatkem, jednou měsíční splátkou. Toto převedení více půjček do jedné můžete také najít pod pojmem konsolidace nebo sloučení.

Jeden poskytovatel splatí všechny vaše půjčky, které chcete konsolidovat, a u sebe vám zařídí jeden úvěr s jednotnou úrokovou sazbou i výší poplatků. Poplatek tak platíte pouze jeden, stejně jako jednu měsíční splátku. Také úrok bývá výhodnější.

Ke konsolidaci je vhodná jak nebankovní půjčka, tak bankovní. Jejich celkové množství nebývá omezeno. Nejen, že pro vás bude tato možnost snazší, jelikož nebudete muset několikrát měsíčně splácet každou půjčku jednotlivě. Bude i výhodnější a měsíční splátka nižší.

Jak získám peníze navíc?

Pokud potřebujete peníze nad rámec vaší stávající půjčky, s refinancováním je to snadné. Prostě si zažádáte o vyšší částku. Pokud si tedy potřebujete půjčit peníze, výhodnější, než vzít si další půjčku, je rozhodně možnost refinancování nějaké starší a navýšení půjčované částky.

Maximální částku vaší nové půjčky limitují pouze možnosti úvěrové spolčenosti a vaše bonita.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články